Вітаю, Гість! Реєстрація RSS

Четверг, 20.09.2018
Головна » 2015 » Май » 24 » Дерево чи пластик?
10:46
Дерево чи пластик?
 
 

         Дерев'яні вікна, виготовлені за традиційними технологіями – джерело постійних проблем. Їх необхідно періодично фарбувати і утеплювати на зиму. Крім того, натуральне цільне дерево (незалежно від якості сушіння та обробки) має властивість деформуватися під впливом різноманітних факторів навколишнього середовища. Висока вологість, різкі перепади температури, тривалий вплив сонячних променів – будь-яке з цих обставин може призвести до зміни геометрії віконних рам. Наслідок – порушення теплоізолюючих властивостей віконної конструкції і складності при відкриванні-закриванні вікон.

Хороша альтернатива традиційним вікнам з дерева – металопластикові віконні блоки. Зрозуміло, що дбайливці екологічно чистих матеріалів відразу ж скажуть, що пластикові вікна шкідливі, тому що виділяють токсичні речовини. Але давайте будемо об'єктивні. Адже полівінілхлорид (саме так називається матеріал, з якого роблять віконні профілю) – один з найпоширеніших пластикових матеріалів. Вироби з ПВХ представлені на всіх світових ринках (у тому числі європейському та американському). Вироби з цього пластика показані до застосування в лікувальних і дитячих установах. А це говорить про те, що після всіляких випробувань на токсичність, матеріал був визнаний нешкідливим для людини.

Говорячи про те, наскільки гарні вироби з натурального дерева, ми часто забуваємо, що дерево покривається фарбами або лаками, які можуть виділяти набагато більше шкідливих речовин, ніж ПВХ. Тому, давайте відкинемо в сторону міркування про «шкідливість» ПВХ вікон і будемо оцінювати їхні переваги і недоліки, виходячи з експлуатаційних якостей. У пластикових вікон є одне малоприємне властивість – віконний профіль може деформуватися при тривалій дії сонячних променів. Але цим недоліком страждають тільки найдешевші пластикові вікна. Профіль для таких вікон саме «пластиковий», а не «металопластиковий». Тобто, в ньому немає алюмінієвих профілів, які посилюють віконну конструкцію, запобігаючи зміни геометрії.

Так що перший практичний рада для тих, хто вирішив придбати пластикові вікна – не спокушайтеся дуже низькою ціною. Попросіть виробника показати зразок профілю, з якого буде виготовлено ваше вікно і переконайтеся в тому, що в ньому присутня алюмінієве посилення. Наступне важлива умова для надійності пластикових вікон – якісна фурнітура. Особливо це важливо для вікон з «двома ступенями свободи». Тобто для таких вікон, в яких стулка може відкриватися і звичайним способом (орні стулка), і на провітрювання. Але для того, щоб отримати якісний виріб, недостатньо дотримати вимоги до якості профілів і фурнітура. Найважливішу роль у виготовленні пластикових вікон відіграє людський фактор. Від кваліфікації та сумлінності персоналу залежить якість збірки і установки вікон.

Але якщо вам вдалося знайти виробника, який дотримується відповідних вимог до якості виробу, то в результаті ви отримаєте практично ідеальні віконні блоки. Завдяки своїй герметичності і хорошим тепло-і шумоізоляційні властивості, металопластикові вікна захистять ваше житло від шуму, пилу, холоду та вологи. Вони не потребують фарбування, а якщо в ході експлуатації стулка вікна злегка провисне, то її можна повернути у вихідне положення шляхом регулювання фурнітури.

А як бути тим, хто віддає перевагу натуральним матеріалам? Напевно, їм варто вибрати сучасний варіант дерев'яних вікон, рами для яких виготовляються з клеєного бруса. Такий брус збирається з декількох шарів дерев'яних ламелей, склеєних методом термопрессованія. Брус набирається так, щоб волокна деревини в сусідніх шарах були перпендикулярні один одному. Таким чином, ми отримуємо матеріал, який, володіючи всіма перевагами натурального дерева, позбавлений її найголовнішого недоліку. Віконні конструкції з клеєного бруса зберігають свою первісну форму протягом терміну експлуатації, не деформуючись під впливом навколишнього середовища.

У таку віконну конструкцію можна поставити будь-які склопакети і сучасну фурнітуру, яка дає можливість відкривати вікна на провітрювання. Тобто, ми отримуємо вікна з натурального матеріалу, які володіють усіма перевагами металопластикових вікон. В процесі виготовлення вікон клеєний брус обробляють речовинами, які підвищують його пожежостійкість і стійкість до впливу гнильних грибів і бактерій. Єдине, що «ріднить» вікна з клеєного бруса з традиційною віконної столяркою – необхідність оновлення лакового або барвистого шару. Цю процедуру доведеться робити приблизно раз у п'ять років. Але якщо ви зупинили свій вибір на сучасних дерев'яних вікнах, не забувайте про те, що це досить дорогі вироби.

 
Переглядів: 1448 | Додав: agosha1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0
3  
Вітаю всіх художників з святок творчих наснаг Вам

1  
Пусть это и дорого, но если за ними ухаживать, они прослужат дольше пластиковых. И смотреться будут идеально.
Особенно, если интерьер тоже сделан из хорошего дерева. Вот меня уговорили купить кабинет из дерева. И у меня как раз деревянные окна. Вы знаете, я просто не ожидал, что будет настолько гармонично смотреться. Спасибо компании Милвуд за шикарный кабинет, который идеально подошел к моему интерьеру. http://millwood.in.ua/kabinet

0
2  
Я с Вами полностью согласен

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]